Druhý ročník Perníkové 24 je u konce

Druhý ročník extrémního charitativního závodu Perníková 24 je u konce. A s neuvěřitelnými výsledky.
O víkendu 8. - 9. 6. 2019 se na sedmikilometrovém okruhu pod Kunětickou horou konal druhý ročník charitativního cyklistického závodu Perníková 24. Přihlásilo se na něj 132 zájemců, z toho 127 jich skutečně odstartovalo. Podpůrným kolečkem závodu vyjádřilo sympatie dalších téměř 30 cyklistů.
Závod proběhl stejně tak jako vloni, za vynikající atmosféry. Na jeho konci však vzhledem k vysokému počtu jednotlivců panovala viditelnější únava. Díky velkému počtu obětavých dobrovolníků se dařilo držet průběh závodu na silnici i v zázemí pod kontrolou a jedinou skvrnou na celém průběhu byla sobotní srážka jednoho cyklisty s minináklaďákem, couvajícím ze dvora domu ve Starém Hradišti. Naštěstí se obešla bez závažnějších, než kosmetických následků. Výsledky závodu jsou excelentní. Celkový počet kol, které cyklisté společně ujeli, byl 2 714. Přepočteno na km jsme společně za 24 hodin ujeli trasu 19 269,40 km a pokořili jsme tak vzdálenost rovnající se polovině délky rovníku! A ačkoliv se nám to zdálo být vloni nemožné, výkony jednotlivců se ještě posunuly. Podpůrným kolečkem závodu vyjádřilo sympatie dalších téměř 30 cyklistů.Mezi jednotlivci zvítězil počtem 96 kol J. Burýšek (681,6 km), druhý byl s 90 okruhy M. Příhoda (639 km), oba z loňské vítězné šestky Elektrárny Opatovice. Těšně za nimi se umístila s 87 okruhy trojice jednotlivců V. Berka, P. Koza a M. Havránek (617,7 km). Pánové Berka a Koza tak předčili své loňské umístěné ve dvojici (116 kol), kdy dojeli zároveň jako druzí v kategorii absolutní vítěz za Opatovicemi.
V kategorii čtveřic se na prvním místě umístil tým Four weel drive team ve složení P. Šálek, B. Voros, B. Melichar a J. Bečka, který závodil za Foxconn. S počtem 103 ujetých okruhů se zároveň stal absolutním vítězem letošní Perníkové 24. O čtyři okruhy za sebou nechal čtyřčlenný tým Domácí ve složení R. Bartoň, M. Havlík, J. Doleček a M. Hambálek, který v čele s jedním z organizátorů (R. Bartoňem) vyjel pro vítězství. A skoro ho dosáhl, v kategorii čtveřic i celkovém pořadí dojel s 99 okruhy druhý. V kategorii šestic vyhrál s počtem 88 okruhů a 624,8 km tým Spolu to dáme z Tělovýchovné jednoty Léčebna Košumberk, za něhož startovala vedle J. Boušky, M. Bouškové, D. Kulhánkové, V. Kulhánka a J. Hantla i skvělá T. Vargová na lehokole.
Co ještě dodat? Že jsme měli vyhlásit navíc dvě kategorie. První by byla pro vítězku v kategorii žen Jaroslavu Křížkovou, která se s 64 koly vyrovnala loňskému vítězi v kategorii jednotlivců L. Michalovi a jejímuž výkonu vysekli poklonu všichni přítomní muži. Druhou by byla cena fair play pro P. Zadáka, J. Jakla a E. Mikanovou, kteří pomáhali stabilizovat situaci okolo pádu jednoho ze závodníků, L. Charváta. On i jeho bratr poté závod předčasně ukončili, jinak měli našlápnuto na výborné umístění.
A poslední kategorií, která by si ocenění zasloužila celá bez rozdílu, a bez níž by závod nemohl proběhnout, byla kategorie dobrovolníků, hlídek na silnici, fotografů, sponzorů (zejména Tažené konstrukce s.r.o., Bikesport Chrudim, MEDUNA vakuová kalírna s.r.o., Cyklo Pejcha, DOPA CZ, Pardubický kraj a Magistrát města Pardubic) a všech, kdo se podíleli na přípravě – Jiří a Marek Petrášovi, kteří měli pod palcem čipový systém včetně jeho vývoje, grafik David Jindra s neotřelými nápady, Marcela Vilíková s neúnavnou propagační kampaní a Radek Bartoň se Štěpánem Žouželkou, kteří se starali hlavně o logistiku a tvořivou náladu realizačního týmu. O úspěšný průběh závodu se výrazně zasadil Jaroslav Hantl, manažer TJ Léčebna Košumberk, který také vytrvale podporoval úspěšnou dvojici v boccii – Marcelku a Adama, v jejichž prospěch závodníci „vyjeli“ 54 100,- Kč.
Nakonec si dovolíme jednou všem poděkovat, připojit fotky a videa a pozvat Vás na třetí ročník Perníkové 24 i další akce pořádané Nadačním fondem 2P.
Prozatímní odkaz na fotografie od fotografa Dana Tkadlece zde . Na fotografie z vyhlášení a video z akce se můžete těšit již brzy ! Děkujeme